Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

... trochę zmieniony homekoncept ;)

wpisy na blogu

będzie prąd!

Data dodania: 2019-08-28
wyślij wiadomość

Udało się! Podpisaliśmy umowę z dostawcą prądu i już 6 września zostanie założony licznik   

Cieszymy się ogromnie bo przez 3 lata budowy prąd był z agregatu lub od sąsiada. Nie chcieliśmy też płacić taryfy budowlanej przez tyle czasu. Na szcześćie wreszcie udało się podpisać na normalnych warunkach ze zwyczajną taryfą   

dylematy z bramą garażową

Data dodania: 2019-08-23
wyślij wiadomość

Jesteśmy teraz na etapie walki z kolorystyką bramy garażowej. A właściwie trwa walka między budżetem a naszymi wrażeniami estetycznymi. Czy kolor jest wart +2.5tys zł?

Na wizualizacji projektu biura HK jest bardzo ładne drewno jednak prawie nie osiągalne, ew poprzez bramę z wypełnieniem drwnianym i wtedy dowolne kolory można impregnatami osiągnąć jednak to totalnie nie dla nas, nie chcemy mieć co kilka lat problemów z odmalowywaniem i wieczym impregnowaniem.

Idziemy więc w kierunku okleiny drewnopodobnej w trochę ciemniejszym i zimniejszym odcieniu.

Większość wycen jakie do tej pory otrzymaliśmy oscyluje w okolicach 8-8,5 tys za bramę z montażem niezależnie od kolorystyki, wymiar 5000x2450.

Znaleźliśmy firmę z Pułtuska, która oferuje nam bramę producenta Gros w cenie 5,5-6 tys.

Jednak okleina która najbardziej nam się podoba - Siena noce, jest za dodatkową dopłatą. To niestandardowy kolor i wtedy niezależnie od producenta Gros, Wiśniowski czy Krispol... i tak ponad 8 tys.

W niższej cenie możemy wybierać miedzy orzech a dąb bagienny, ew antracyt, jednak orzech trochę za bardzo jest pomarańczowy a dąb bagienny już zbyt czarny, no a antracyt taki nijaki i okna oraz drzwi będą w kolorze antracyt i chcieliśmy trochę ocieplić wygląd budynku... 

Siena noce byłby idealny... i teraz albo poczekać kilka miesięcy, uzbierać kasę i odżałować te 2,5 tys za kolor, albo przekonać siebie, że inny kolor też może być... :D

Co do producenta zdecydowani jesteśmy na Grosa, no chyba, że jakimś cudem znajdziemy innego producenta co do 6 tys zrobi nam brame w kolorystyce którą chcemy.

drzwi zewnętrzne

Data dodania: 2019-08-22
wyślij wiadomość

Rozglądamy się na poważnie za oknami, bramą i drzwiami zewnętrznymi, żeby wreszcie osiągnąć SSZ.

Drzwi już praktycznie wybrane:

Wikęd wzór 26D + doświetle boczne z lustrem weneckim, zaproponowano nam Linię PREMIUM z ościeżnicą TERMO, kolor gładki antracyt

 koszt z montażem to 4650zł

klamka w wycenie to Prime inox ale jeszcze zastanawiamy się nad czarną Prestige lub Manitoba

Ciekawi jesteśmy jakie są opinie osób już użytkujących takie drzwi, gdzieś czytałam, że na antracyt gładki bardziej widać paluchy więc teraz jeszcze sie zastanawiam, czy nie zmienić na antracyt struktura...hmm


przyłącze prądu od skrzynki do domu

Data dodania: 2019-08-21
wyślij wiadomość

Najwyższa pora podłączyć prąd, żeby po wstawieniu okien, zimą można było robić elektrykę i hydraulikę.

Został położony przewód zasilający w arocie, łaczący skrzynkę z domem oraz uziemienie. Połozona została też niebieska folia ostrzegawcza, sygnalizująca w przyszłości osobie robiącej w ogrodzie wykopy, że pod spodem przeprowadzono kabel elektryczny. Kupiliśmy również rozdzielnicę budowlaną tzw erbetkę. Całość wyszła ok 1000zł. Teraz czekamy na zaświadczenie elektryka i będziemy mogli podpisać umowę o dostawę prądu. 


zmiana łazienki na dole

Data dodania: 2019-08-14
wyślij wiadomość

Pierwotnie w łazience na parterze planowaliśmy wannę i pralkę w zabudowie, jednak teraz zastanawiamy się na podział dolnej łazienki i był by prysznic a z tyłu mini pralnia. Hydraulika już wkrótce więc najwyższa pora podejmować ostateczne decyzje. 

Chyba najbardziej w naszym domu brakuje nam powierzchni roboczo-gospodarczych, typu wrzucić i zamknąć drzwi w razie braku czasu, co prawda na poddaszu planujemy pomieszczenie na domowy chaos, jednak w pierwszym etapie będziemy użytkować tylko parter...

Odkąd pojawiło się dziecko ilość prania rośnie i rośnie... sterty prania w łazience... Wiem, że najbardziej będzie mi brakowało pralnio-suszarni z prawdziwego zdarzenia oraz całkowicie parterowego domu, jadnak MPZP był surowy, dużo kompromisów  co do pomieszczeń na parterze i niestety takie pomieszczenie wyleciało z planu parteru.

Planowana na poddaszu pralnia nie wiadomo czy dojdzie do skutki i kiedy, więc obecnie myślimy nad takim rozwiązaniem:

Przedzielona łazienka w której będzie wc i prysznic i nieduża szafka z umywalką a z tyłu mini pomieszczenie gospodarcze z miejscem na pralke, kosze na pranie, mopa i środki czystości i cały "niezbędny badziew". Głowny cel- schludna łazienka nawet gdy goście wpadną w trakcie epickiego prania ;)

Wanna za to będzie kiedyś w planowanej łazience na poddaszu.

Docelowo jednak wolała bym przenieść pralkę na poddasze ze wzgl logistycznych, gdzie na korytarzu czy tarasie można by suszyć pranie i bliżej by było też układać rzeczy w garderobach.. a wtedy mini pralnia na dole stała by się już tylko pomieszczeniem gospodarczym, które i tak sie chyba przyda na dole.

Skomplikowana trochę ta wizja ale chwilowo nie mam lepszego pomysłu... chociaż nie wykluczam zmian bo ciągle coś nam się zmienia ;) dobrze by było w końcu zakończyć budowę i był by spokój a tak wciąż zmiany chodzą po głowie.


stara wersja:


Czy podzielenie łazienki to dobry pomysł?


piotrekiemi-hk31
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 63628
Komentarzy: 348
Obserwują: 148
On-line: 9
Wpisów: 103 Galeria zdjęć: 369
Projekt INDYWIDUALNY NA PODST. HK31
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - WWL
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2021 sierpień
2021 maj
2020 listopad
2020 wrzesień
2020 sierpień
2020 lipiec
2020 styczeń
2019 grudzień
2019 listopad
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2018 czerwiec
2018 kwiecień
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 styczeń
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 maj
2016 kwiecień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik